Doğangün Ayyıldız

Doğangün Ayyıldız – Psikolojik Danışman

Instagram / https://www.instagram.com/psk.dan.dogangunayyildiz/ 

Benim maceram, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’ne katıldığımda başladı. Üniversite yıllarımda, tıpkı çocukların dünyayı keşfetme arzuları gibi kendimi, çevremi, alanımı, uzmanlığımı tanıma ve öğrenme isteğimle seminer, kongre, eğitim, konferans ve grupla psikolojik danışma gruplarına katıldım.

Mezun olduğumda Psikolojik Danışman ve Rehberlik ünvanımla birlikte aynı zamanda 600 saatlik süpervizyonlu Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne katıldığım için Aile Danışmanıydım. Mezun olduktan sonra bu sefer benim çocuk ve ergenlerin dünyalarını keşfetme merakım nedeniyle özel bir şirkette 6-14 yaş arası bireylere yönelik Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık yaptım. Yine aynı merakla uygulama ve süpervizyonlu “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” , “Filial Terapi”, “Bilişsel Davranışçı ve Rasyonel Duygucu Oyun Terapisi” eğitimlerini aldım.

Aynı yıllarda Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde “Çocuk Objektif Testleri Uygulayıcı” ve Türkiye Sağlık Vakfı onaylı “Projektif Çizim Testleri Uygulayıcı” eğitimlerini tamamladım. Bitmeyen öğrenme isteğimle birlikte çocuk ve ergenlere yönelik oyun terapisi ve psikolojik danışmanlık çalışmaları yürüttüm. Bu esnada benim için farklı bir deneyim olan, İnternational Psycho-Oncology Society Federation tarafından düzenlenen, “Psiko-Onkoloji – Kanser Hasta ve Hasta Yakınlarıyla Çalışma Beceri Kazandırma Eğitimi” meslek hayatımda öğrendiklerimin aslında perdenin sadece bir yüzü olduğunu anlamam için bana yardımcı oldu.

Bir yandan iyi bir uygulayıcı olmak bir yandan da teorik altyapıyı desteklemek için Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Yüksek Lisansı programında tez aşamasındayım. Şu an ise, bünyesinde bulunmaktan çok keyif aldığım Duyu Psikoloji’de çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup çalışmaları sürdürüyorum.

YORUMLAR

D.K

Merhabalar. Doğangün Hanım ile oğlumuzun (anaokulu) sınıfa girmeyi reddetmesi ve benden (anne) ayrılmak istememesi üzerine görüşmeye gittik. Yaz dönemi boyunca 5 seanslık bir oyun terapisi sonucu bugün çok rahat okula gidiyor ve bizden bağımsız diğer aile bireyleri ile kalabiliyor. Kendine güveni var farkedilir derecede. Çocuklarımın Doğa Ablası; çok tatlı, cana yakın, gülmeyi seven, çocuklarla ve ebeveynler ile iletişimi mükemmel bir insan. Kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz. İyi ki tanıdık kendisini.

E.A

Kendisini arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım. Oğlumda olan sınav stresi sebebiyle gitmiştik. Kendisiyle konuştukça ailemizin de rahatladığını ve değiştiğini hissettim. Oğlum da sınavını atlattı çok şükür. Kendisine çok teşekkür ederim..

K.L

Kreşe giden 4 yaşındaki oğlum için, kreş öğretmenin isteği üzerine oyun terapisi dersi aldırdım, kendisi son derece tecrübeli ve güleryüzlü samimi ve sıcak bir uzman çok çok memnun kaldık, her veliye tavsiye ederim.

Ç.B

Çok tatlı dilli bir danışman, çocuklarla olan iletişimi de çok güzel. Konuşması oldukça akıcı, sizi sıkmıyor ve yanında rahat hissediyorsunuz. 4 yaşındaki kızım için destek almıştım kendisinden, 5-6 seans kadar gittik. Verimli geçtiği için sanırım son seansa da katılmamıştık.

M.A

Doğangün hanim ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım.4.sınıfa giden oğlumun dikkat dağınıklığı ve kaygı sorunuyla ilgili görüşmüştük.her seansta ben kendimi cok iyi hissediyordum..Çok olumlu ve pozitif bir enerjisi var. Oğlum çok severek gidiyor.hayata farklı bir gözle bakmamızı sağladı kendisine bu konuda çok minnettarim.

B.

Danışmanımdan gayet memnundum.Arkadaş tavsiyesi ile tanıştım. Yaşıtım olduğunu düşünerek, beni daha iyi anlayabileceğini düşündüğüm için tercih ettim. Sonrasında hiç pişman olmadım.İletişimi gayet güzeldi. Bir sene görüştük kendisiyle.Çok yardımı dokundu bana.Benim gitme sebebim daha çok öz güven problemiyle ilgiliydi. Büyük oranda aştım bu durumu.Düşüncelerimde düzelmeler oldu. Farkındalığım daha çok arttı. Samimiyeti,dürüstlüğü güzeldi.Pek çok arkadaşıma da tavsiye ettim kendisini.